Uzak masaüstü bağlantı imkanından faydalanıyor musunuz?

Yakınınızda olmayan bir kişinin bilgisayarına bağlanmak istiyorsunuz. Her ikinizin de bilgisayarında aynı programın yüklü olması gerekiyor, örneğin teamviewer veya anydesk.

Karşıdaki kullanıcının ID’sini (kimliğini) programdaki ilgili alana yazan kişi O kişinin bilgisayarına bağlanabiliyor. Tüm ekranını sanki onun monitörünün karşısındaymış gibi görüyor ve bilgisayarını kullanabiliyor.

İki uzaktan erişim programı:

TeamViwer: https://www.teamviewer.com/en/

AnyDesk: https://anydesk.com/tr/

Uyarı: TeamViwer ücret ödemeksizin belli limitler dahilinde bağlantı kurmanıza imkan veriyor. Limit aşıldığında bağlantıyı koparıyor.

Yeşil renkli butona (download for free) tıklayarak programın setup dosyasını indirebilirsiniz. İki seçenek var: program bilgisayara kurulabilir veya kurulmaksızın çalıştırılabilir.

Sağdaki bölüm sizin kimlik numaranız ve şifreniz. Bir bilgisayar kullanıcısının sizin bilgisayarınıza bağlanmasını istiyorsanız bu numarayı ona bildirmelisiniz.

Bir bilgisayara bağlanmak istiyorsanız O bilgisayarın kullanıcısından kimlik numarasını (ID) öğrenmelisiniz. Öğrendiğiniz bu numarayı soldaki “Karşıdaki kişi ID” ibaresinin altındaki kutuya yazmak ve sonrasında uygulamanın sizi yönlendirdiği şekilde sürece devam etmek suretiyle diğer bilgisayara bağlanma imkanına sahip olacaksınız.

Not: AnyDesk programında da kurulum ve çalıştırma prosedürleri TeamViwer ile benzerdir.